Erdoğan’dan Çağrı: “Safları Sıklaştırın, Dağılmayın!”

0
1226

“Herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak demek değil. Böyle olur mu?”

AKP içerisinde dağılmalar ve huzursuzluk olduğuna yönelik iddialar Erdoğan’ın bu sözleriyle yeniden gündeme geldi.

İmam Hatipliler Derneği Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan’ın sözleri, AKP içerisindeki “Pelikanlar Grubu”nun seçim sonuçlarını kabul etmeyen baskın güç olduğu yönündeki iddiayla aynı döneme denk gelmesi nedeniyle dikkat çekiyor.

Seçim gecesi, sonuçları kabul eden balkon konuşmasına rağmen, birkaç gün içinde tavır değiştirip, sanıkta hırsızlık ve usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddiaları dile getiren Erdoğan’ın, “İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi gündeme gelebilir.”, şeklinde açıklamalarda bulunmasında Pelikan Grubunun etkili olduğu iddia edilmişti.

Son dönemde aslında en büyük medeniyet davamızda omuz omuza olmamız gerekirken başka bir yana savrulduklarını görüyoruz.

İmam Hatipli demek aynı zamanda dava adamı olmak demektir. Öğrendiklerinden hareketle nerede durduğunun farkında olacak ve davasını hayatında yaşayacaktır. En ufak bir sarsıntı da merkezi bırakıp başka yerlere kaçmayacak. Şu anda bakıyoruz, bazı yerlerde, seçimlerde falan hemen anında sendika değiştirmek falan, herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak demek değil. Böyle olur mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.