Kemal Kılıçdaroğlu içinde sosyalist partilerin de olduğu beş partiyi ziyaret etmeyi planlıyor 

0
164

CHP Genel Başkanı ve muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, beş siyasi partiyi ziyaret etmeyi planlıyor. Ziyaret edeceği partiler arasında Türkiye İşçi Partisi, Emek Partisi, SOL Parti, Demokratik Sol Parti ve Türkiye Değişim Partisi bulunuyor. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun işçi, memur sendikaları ile meslek odalarına da ziyaretler planladığı belirtildi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ı haberine göre Kılıçdaroğlu, Emek ve Özgürlük İttifakı bileşeni Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ı ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu’nun görüşme gerçekleştireceği bir diğer parti, yine ittifak bileşeni olan Emek Partisi olacak. Genel Başkan Ercüment Akdeniz’le yapılacak görüşmenin yanı sıra Kılıçdaroğlu’nun bir diğer ziyaret edeceği parti Cumhur İttifakı’na katılacağı iddiaları gündeme gelen Demokratik Sol Parti olacak. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın yanı sıra CHP liderinin bir diğer adresi adaylık ilanından sonra ilk olumlu desteği açıklayan Mustafa Sarıgül’ün lideri olduğu Türkiye Değişim Partisi olacak. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının ilanından günler önce dayanışma ziyareti gerçekleştirdiği SOL Parti de yine planlanan ziyaretler arasında yer alıyor.

Kılıçdaroğlu siyasi partilerin yanı sıra işçi, memur sendikaları ile meslek odalarına da ziyaretler planladığı kaydediliyor. Bu ziyaretlerin destek amaçlı değil, farklı meslek gruplarının taleplerini dinleme amacı taşıyacağı ifade ediliyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.