Kılıçdaroğlu’na linç girişimi davasında gerekçeli karar açıklandı: İnek hırsızı Osman Sarıgün’e “cezanın sanığın geleceği üzerinde olumsuz etki yaratacağı” sebebiyle indirim yapıldı

0
76

Hakkâri Çukurca’da hayatını kaybeden Piyade Er Yener Kırıkçı’nın 21 Nisan 2019 Pazar günü Çubuk’un Akkuzulu Köyü’ndeki cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP heyetine yönelik düzenlenen linç girişimine ilişkin davanın gerekçeli kararı açıklandı.

Çubuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin açıkladığı gerekçeli kararda, sanıkların duruşmada iyi hal gösterdiği ve verilecek cezanın onların geleceğini olumsuz yönde etkileyeceği ifade edilerek, indirim yapıldığı belirtildi.

Olayda, “Yakın o evi” diye bağıran Sevim Gölyeri’ne verilen cezanın “sanığın geleceği üzerine etkisi” göz önünde bulundurularak 1/6 oranında indirim yapıldı. Ayrıca mahkeme, Gölyeri’nin duruşmalardaki “iyi hal ve tavrını” da hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararına gerekçe yaptı.

Mahkeme kamuoyunda “inek hırsızı” olarak da bilinen Osman Sarıgün için de Gölyeri’ne olduğu gibi “cezanın sanığın geleceği üzerindeki etkisini” düşünerek 1/6 oranında indirim yaptı. Sarıgün için de duruşmalardaki iyi hal ve tavır yine hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasında gerekçe olarak kabul edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.